• PDF
 • Drukuj

eSystem Gospodarki Odpadami

segregacja2Informujemy Państwa o nowo uruchomionej stronie internetowej "System Gospodarki Odpadami" www.ug-walcz.doc.pl, która powstała w celu przybliżenia informacji i zagadnień związanych z wprowadzeniem nowego systemu gospodarowania odpadami, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2013 r. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nowej witryny.
 • PDF
 • Drukuj

Nowy wzór Deklaracji

W związku ze zmianą sposobu naliczania opłat za odbiór odpadów komunalnych poniżej publikujemy nowy wzór Deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.


WZÓR DEKLARACJI - [PDF]

WZÓR DEKLARACJI - [DOC]

 • PDF
 • Drukuj

Numery alarmowe w Polsce

Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego.

Więcej: Numery alarmowe w Polsce

 • PDF
 • Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej

rozeZ okazji Dnia Edukacji Narodowej składam podziękowania i słowa uznania za odpowiedzialną pracę na rzecz kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia. Gorąco dziękuję Państwu za zaangażowanie w pracę oświatową.
Życzę, aby codzienna praca stanowiła dla Państwa źródło satysfakcji, poczucia dobrze spełnionej misji, a przywiązanie i wdzięczność uczniów wynagradzała trudy niełatwej pracy. Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich dobre życiowe wybory.
Proszę przyjąć także życzenia zdrowia,wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

 

Przewodniczący Rady Gminy

Dariusz Szałowiński

Wójt Gminy Wałcz

Piotr Świderski

 • PDF
 • Drukuj

Szkoła Animatorów Wiejskich

Szkoła Animatorów Wiejskich jest adresowana do osób pracujących na co dzień w środowisku wiejskim: sołtysów, członków Rad Sołeckich, pracowników świetlic lub zwyczajnie osób aktywnych społecznie – czyli osób chcących podnieść swoje kompetencje.

Wszystkie informacje o szkoleniu sa dostepne na stronie www.szansebezdrozy.pl

Więcej: Szkoła Animatorów Wiejskich

 • PDF
 • Drukuj

Narkotyki? Na co mi to

Rozpoczęła się druga edycja kampanii „Narkotyki? Na co mi to” tym razem przebiegająca pod hasłem „Odleć z nami, nie z narkotykami!”. Głównym przekazem kampanii jest myśl: „Nie potrzebuję narkotyków do życia, bo realizuję się w inny, ciekawy dla mnie sposób. Większość osób w moim wieku nie bierze narkotyków, więc również dla mnie normą jest życie bez nich.” (Kampania społeczna przygotowana przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii - NA CO MI TO.)

Więcej: Narkotyki? Na co mi to

Więcej…

Strona 7 z 10