Relacje z ciekawych wydażeń
 • PDF
 • Drukuj

Konkurs rozstrzygnięty !

 • Piątek, 05.01.2018 r.

10d

Konkurs plastyczny o tematyce segregacja odpadów został zorganizowany przy współudziale Gminy Wałcz oraz firmy Altvater Sp. z o.o. z siedzibą w Pile.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Wałcz. Był on ostatnim etapem przeprowadzonych w naszych szkołach zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, poświęconych segregowaniu odpadów powstających w gospodarstwie domowym.

Więcej: Konkurs rozstrzygnięty !

 • PDF
 • Drukuj

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Moje Bambino"

 • Wtorek, 04.04.2017 r.
mojebambino
W marcu uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Strącznie wraz z wychowawczynią Dagmarą Hubar zgłosili swoją pracę do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Moje BambinoZWIASTUNY WIOSNY WOKÓŁ NAS”. Dzieci działając w zespołach wykonały zadanie. Każda grupa była odpowiedzialna za inny element pracy , między innymi: malowanie tła farbami, tworzenie słoneczka z plastikowego talerzyka i kawałków żółtej kartki, konstruowanie bociana z plastikowych sztućców i papierowego talerzyka, kolorowanie postaci dziewczynki, lepienie motylków i ślimaków z plasteliny, wycinanie trawy z papieru, przyklejanie kwiatków. Wszyscy bardzo zaangażowali się tworzenie pracy, czego wynikiem był wspaniały plakat.

Konkurs składał się z dwóch tur. Pierwsza rozpoczynała się 6 marca 2017 roku i trwała do 21 marca 2017 roku. W tym terminie uczestnicy mogli nadsyłać pracę. Po zakończeniu Kapituła Konkursu wybrała 30 najlepszych prac konkursowych z każdej kategorii. 23 marca 2017 roku rozpoczęła się druga tura konkursu. Prace zostały opublikowane na oficjalnym profilu Facebook Moje Bambino, gdzie zostały poddane głosowaniu. Przez trzy dni zbierane były głosy. 27 marca została ogłoszona lista laureatów. Dzięki ogromnemu wsparciu rodziców, nauczycieli oraz wszystkich znajomych klasie Małych Sówek udało się zdobyć zaszczytne I miejsce. Gratulujemy!!!

 • PDF
 • Drukuj

XXI Sportowy Turniej Miast i Gmin

 • Piątek, 07.08.2015 r.

Zarząd Zachodniopomorskiego Związku Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej w Szczecinie przekazał na ręce Pana Wójta Jana Matuszewskiego podziękowania za udział w XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin ,VII Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich.

Gmina Wałcz w Grupie III do 15.000 tys.mieszkańców w klasyfikacji Ogólnopolskiej zajęła 43 miejsce, a w  województwie zachodniopomorskim 5 miejsce.

Dziękujemy  wszystkim  za udział.

 • PDF
 • Drukuj

„JESTEŚMY BEZPIECZNI CHOĆ MALI”

 • Czwartek, 16.10.2014 r.

Policjanci byli organizatorami spotkania dla uczniów klas pierwszych. Edukacyjne lekcja o bezpieczeństwie, odbyła się w Różewie i „Kornelówce”.

sp_rozewo_pW spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki i pierwszaki z Różewa oraz uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 w Wałczu. Na wstępie edukacyjnego spotkania policjanci wyjaśnili dzieciom pojęcie pieszego jako niechronionego uczestnika ruchu drogowego. A następnie uczniowie ćwiczyli prawidłowe zachowania na drodze przy pomocy mini miasteczka ruchu drogowego z sygnalizacją świetlną jak i bez. Okazało się, że hasło, dotyczące sygnalizacji świetlnej „Nawet na zielonym popatrz w obie strony” dobrze znane jest dzieciom. Przechodząc przez drogę przestrzegały zasady polegającej na rozejrzeniu się.

 

 

Więcej: „JESTEŚMY BEZPIECZNI CHOĆ MALI”

 • PDF
 • Drukuj

ŚWIĘTO PLONÓW W CHWIRAMIE

 • Środa, 17.09.2014 r.

dozynki2014_1

13 września 2014r. w Chwiramie odbyło się  Powiatowo - Gminne Święto Plonów. Organizatorem święta była Gmina Wałcz i Starostwo Powiatowe w Wałczu. Na boisku szkolnym rozstawiono  stoiska Gmin z terenu naszego Powiatu . Ponadto swoje potrawy i pięknie udekorowane stoiska prezentowało 14 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Wałcz . Było  również 25 stoisk  szkół, firm i banków. Dla dzieci było ustawione  wesołe miasteczko. Najmłodsi brali udział w różnych konkursach i grach.

Więcej: ŚWIĘTO PLONÓW W CHWIRAMIE

Strona 1 z 3