GMINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI WITANKOWO 11.11.2016

• Piątek, 18.11.2016 r.

biegniepodleglosci_logoW dniu11 listopada 2016 roku odbył się "GMINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI". Zaczęło się bardzo uroczyście od podniesienia flagi narodowej na maszt przy dźwiękach hymnu polskiego. Następnie krótkie powitanie i przemówienia do uczestników Biegu. Zabawa była świetna. Uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania dystans 4,25 km. Osoby startujące w konkurencji Nordic Walking oraz osoby rywalizujące w biegu krótkim pokonywały dystans krótszy - ok. 2km.

Tegoroczną edycję biegu głównego wygrał:

Roćko Krzysztof z czasem 16:11. Drugie miejsce wywalczył Arkadiusz Szymczak z czasem 16:40, trzecie Kosek Stanisław z czasem 16:56. Wśród kobiet triumfowała Klawińska Bernadeta z czasem 18:44, druga była Anita Ściuba 21:20, trzecia Kamila Armuła - 21:39. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar.

Najlepsi w biegach krótkich:

Kobiety - Daria Lipka, Ewa Janusz, Prendecka Agnieszka.
Mężczyźni - Damian Graczkowski, Dariusz Więckowski, Krzysztof Majtka
Gimnazjum - Bartosz Felskowski, Gawęda Wojciech, Grzelka Jakun
Szkoła Podstawowa- Aneta Warzyniak, Paweł Cepek, Cierpikowski Franciszek

Nordic Walking:

Kobiety - Weronika Ciesielska, Amelia Pilitowska, Kinga Ochnio,
Mężczyźni - Puszka Ździsław, Adam Więcek

W roku 2015 w Biegu uczestniczyło 130 osób, w tym roku było nas już 261. Spotykamy się w jeszcze większej liczbie uczestników 11 listopada 2017 roku.