Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2016

• Środa, 13.04.2016 r.

zdd_2016Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie – w imieniu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza serdecznie jednostki samorządu terytorialnego województwa zachodniopomorskiego, organizacje i stowarzyszenia, szkoły oraz instytucje kultury, do czynnego uczestnictwa w Zachodniopomorskich Dniach Dziedzictwa  2016. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Pamięć miejsc i ludzi” i przywołuje na myśl wspomnienia zachowane w ludzkich sercach i umysłach, ale także te symboliczne, tkwiące w przestrzeni naszego regionu, na Pomorzu Zachodnim, w miejscach istniejących bądź bezpowrotnie utraconych z powodu trudnej historii tego terenu.

Kanwą wydarzeń organizowanych w ramach Zachodniopomorskich Dniach Dziedzictwa stać się mogą zarówno ludzkie losy, jak także dóbr dziedziczonych: zabytków, zapomnianych cmentarzy, pomników, miejsc rodzinnych i przechowanych w nich lokalnych tradycji.

Sposób uczestnictwa w Zachodniopomorskich Dniach Dziedzictwa jest absolutnie dowolny i może chociażby przyjąć formę prelekcji, wycieczek do charakterystycznych dla regionu miejsc, konkursów literackich czy plastycznych.

Zgłoszenia do udziału w Zachodniopomorskich Dniach Dziedzictwa przyjmują i wszelakich informacji udzielają koordynujące projekt: st. kustosz Maria Witek Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (091 433 70 98, kom. 501 546 447) i st. kustosz Anna Bartczak Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (091 433 70 98, kom. 508 193 730)