• PDF

I Gminny Bieg Jesieni w Witankowie

  • Czwartek, 12.11.2015 r.

Bieg poza zabawą, miał również wymiar uroczysty, z okazji 11 Listopada Święta Niepodległości. Na początku powitano uczestników i osoby towarzyszące. Następnie poczet honorowy wprowadził biało-czerwoną polską flagę, odegrano i odśpiewano hymn Polski. W biegu brało udział ponad 130 zawodników. Należy być dumnym, że w niesprzyjającą pogodę mieszkańcy sołectw przybyli tak licznie. Dziękuję Wam.
Bieg przebiegał w atmosferze zabawy, przyjaźni i integracji mieszkańców gminy. Bieg przygotowany został profesjonalnie. Była opieka medyczna zapewniona przez strażaków z OSP Witankowo.
Dziękuję Wam Panowie. Była zapewniona ochrona uczestników przez pracowników straży gminnej. Dziękuję Wam. Można było skorzystać z badania zawartości cukru we krwi, ciśnienia i udzielane były porady zdrowotne. Dziękuję za to Panu Dyrektorowi 107 Szpitala Markowi Kornet i jego oddelegowanym pracownikom na czas trwania biegu.

Uczestnicy biegu za 1,2 i 3 zostali uhonorowani dyplomami i medalami. Wręczono również nagrody wójta - książki dla najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu.

Zmęczeni biegacze i wszyscy kibicujący mogli zregenerować swoje siły pyszną grochówką, kiełbasą z ogniska, napojami, kawą i herbatą. Dziękuję za przygotowanie pysznego jedzenia Paniom z Ogrodu Smaków z Wałcza Drugiego. Dziękuję Pani Darii Puszce za namówienie mnie do wspólnej organizacji tego biegu.

Dziękuję pracownikom z Kołatnika za pomoc techniczną w organizacji biegu. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na ten bieg.

Taka pozytywna atmosfera podczas biegu zobowiązuje mnie do jego ponownego zorganizowania, z udziałem jeszcze większej liczby uczestników.

Do zobaczenia już za rok
Acha....żeby nie było niedomówień, ja również brałem udział w biegu na 2,2 km i dobiegłem.

Wójt Gminy Wałcz

Jan Matuszewski