ŚWIĘTO PLONÓW W CHWIRAMIE

• Środa, 17.09.2014 r.

dozynki2014_1

13 września 2014r. w Chwiramie odbyło się  Powiatowo - Gminne Święto Plonów. Organizatorem święta była Gmina Wałcz i Starostwo Powiatowe w Wałczu. Na boisku szkolnym rozstawiono  stoiska Gmin z terenu naszego Powiatu . Ponadto swoje potrawy i pięknie udekorowane stoiska prezentowało 14 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Wałcz . Było  również 25 stoisk  szkół, firm i banków. Dla dzieci było ustawione  wesołe miasteczko. Najmłodsi brali udział w różnych konkursach i grach.

11m 18

Ogromnym powodzeniem cieszył się konkurs dla VIPÓW . Był to taniec towarzyski z wylosowaną osobą z profesjonalnego zespołu tańca towarzyskiego z Wałcza . VIPOWIE tańczyli w kaloszach, które były nagrodą za występ.

Jury oceniało:
1.Gminne stoiska za dekoracje oraz przygotowane potrawy. Każde ze stoisk miało piękną dekorację  i smakowite potrawy oraz nalewki, zatem jury postanowiło nie przyznawać miejsc .Gminę Wałcz reprezentowało KGW Zdbice. Wszyscy otrzymali  nagrody rzeczowe.

2. Wieńce dożynkowe – I miejsce Gmina Tuczno ,II miejsce Gmina Człopa , a III Gmina Wałcz i Mirosławiec .Nagrodą było: 600,-zł za I miejsce ,500zł za II miejsce i 400 zł za III miejsce.

3. Stoiska KGW z gminy Wałcz za dekorację stoiska : I miejsce KGW Gostomia      II miejsce KGW Ostrowiec ,III miejsce KGW Golce. Stoiska otrzymały nagrody rzeczowe.

Podziękowanie(grawertony) od Wójta Gminy Piotra Świderskiego  otrzymało 36 rolników .Podziękowanie rolnikom  z Mirosławca i Tuczna złożyli burmistrzowie miast. Podziękowania dla wyróżnionych rolników przygotował również Pan Starosta Powiatu Wałeckiego Bogdan Wankiewicz .
Zakończenie święta, to zabawa dla wszystkich, która trwała prawie do rana.

Fotogaleria: ŚWIĘTO PLONÓW 2014 Cz.I

Fotogaleria: ŚWIĘTO PLONÓW 2014 Cz.II