Mobilne stanowisko Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP)

• Środa, 23.10.2013 r.

zipW dniu 20 listopada 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Wałczu (sala narad, II piętro, pok. 206) będzie uruchomione mobilne stanowisko Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP). Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) to ogólnopolski serwis internetowy Narodowego Funduszu Zdrowia, zintegrowany z aktualną bazą NFZ, udostępniony użytkownikom Internetu 1 lipca 2013 roku.

Poza częścią przeznaczoną dla wszystkich, jest w nim część dostępna wyłącznie dla posiadaczy konta w ZIP. Aby założyć konto, trzeba osobiście odebrać w NFZ login i hasło.

Ponieważ nie każdy ma czas i możliwość, by przyjść do siedziby Oddziału w Szczecinie, Fundusz wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Wałczu zorganizował mobilne stanowisko, w którym będzie można odebrać login i hasło  do konta dostępowego ZIP.

Jak uzyskać konto w ZIP?

• Aby uzyskać konto w ZIP należy pobrać login i hasło.Uwaga! Wcześniejsza rejestracja na stronie ZIP (https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal) nie jest konieczna, ale przyspiesza wydawanie danych dostępowych!
  • Dane dostępowe są wydawane osobom pełnoletnim za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu.
  • Konto w ZIP można założyć wyłącznie osobiście i tylko dla siebie.
  • Dane dostępne są w ciągu 24 godzin od aktywowania konta.
  • Login i hasło wydawane będą w mobilnym stanowisku  ZIP w Starostwie Powiatowym w Wałczu

Jakie są korzyści z posiadania konta w ZIP?

Mając dostęp do własnego konta w ZIP, w każdej chwili, siedząc w domu przed komputerem:

• Możemy sprawdzić, czy system eWUŚ potwierdza w danym dniu nasze prawo do świadczeń,
  • Mamy dostęp do swojej historii korzystania z opieki zdrowotnej w ramach NFZ,
  • Wiemy gdzie i kiedy się leczyliśmy od 2008 roku, jakie badania nam wykonano, jakie leki refundowano, ile to kosztowało,
  • Możemy kontrolować, ile pieniędzy wydaje NFZ na konkretne świadczenia.

Mobilne stanowisko ZIP będzie otwarte w godzinach:
20 listopada (środa)     11.00 – 17.00

Mobilne stanowisko ZIP w Starostwie Powiatowym w Wałczu to niepowtarzalna szansa dla mieszkańców powiatu by założyć konto w systemie ZIP i mieć nieograniczony oraz bezpłatny dostęp do informacji o przebiegu swojego leczenia bez odwiedzania oddziału NFZ.