Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałczu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałczu jest budżetową jednostką organizacyjną Gminy Wałcz utworzoną do realizowania zadań własnych i zleconych w zakresie pomocy społecznej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Dąbrowskiego 6
78-600 Wałcz

Adres poczty elektronicznej:

Kierownik
Agata Trzaskalska

Główny księgowy

Danuta Krzysztoń

Zakres działalności

1. Ośrodek realizuje własne i zlecone gminie zadania z zakresu pomocy społecznej polegające w szczególności na :

• przyznawaniu i wypłacaniu przewidzianych ustawą świadczeń,
  • pracy socjalnej,
  • analizie i ocenie zjawisk rodzących zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej,
  • realizacji zadań wynikających z rozeznanych potrzeb społecznych,
  • rozwijaniu nowych form pomocy społecznej i samopomocy w ramach zidentyfikowanych potrzeb,
  • inne formy pomocy wynikające z potrzeb gminy i z ustawy o pomocy społecznej.

2. Ośrodek realizuje zadania własne gminy zgodnie z wymaganiami ustawowymi natomiast zadania zlecone zgodnie z ustaleniami przekazanymi przez administrację rządową.

3. Ponadto Ośrodek realizuje inne zadania nałożone przepisami ustaw i aktów prawnych.